ÇAĞDAŞ BETON EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR…


Bodrum’da gerçekleştirilen ve Türkiye de ilk defa Çağdaş Holding Beton Mikser ve Pompa şoförlerine verilen “Ekonomik ve Güvenli Sürüş Teknikleri” Eğitimi yapıldı…

Eğitim Uzmanı Ali Kemal Kurnaz tarafından “Ekonomik ve Güvenli Sürüş Teknikleri” ile Castrol firmasından Ertuğrul Yüztaş’tan “Araçlarda Yağ Kullanımı” konulu eğitim Çağdaş Beton tesislerinde şoförlere anlatıldı. Castrol firmasının özel müşterilerine verdiği eğitimin, Türkiye de ilk defa Çağdaş Holding Beton Mikser ve Pompa şoförlerine verildiğine değinen firma sorumlusu Ertuğrul Yüztaş; “Eğitimde genel olarak yapılan değerlendirme sonucunda şoförler kafasına takılan soruları Ali Kemal hocaya ve bana ilettiler. Katılımcı bir eğitim gerçekleşti, Eksiklerimiz nelerdir soruları çözümlendi ve Çağdaş Beton Şoförlerinin bu çalışmadan verimli ayrılması sağlandı. 3 saat süren eğitimin amacı akaryakıt tüketiminde nasıl tasarruf sağlanır ve yağ kullanımında bilinçlendirme yönündeydi. Bu kapsamda Türkiye’de ilk kez verilen bu eğitimde bize yardımcı olan Beton Genel müdürüne ve çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

EĞİTİMİN ÖNEMİ…

Eğitim semineri öncesi yaptığı açıklamada: Daha hızlı, daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla elli kişi kadar şoförüne yönelik eğitim verdiklerini söyleyen Beton Santrali Genel Müdürü Dağlarca Çağlar;

“ Gelişen teknoloji karşısında şoförlerimizi bilgilendireceğiz. İnsan odaklı yatırım yapmak Çağdaş Holding için çok önemli. Ekonomik ve Güvenli Sürüş semineriyle şoför ve operatörlerimiz araçlar ile ilgili yaşadıkları problemleri ve çözümünü bu işe yıllarını vermiş, çok tecrübeli bir isim olan Ali Kemal Kurnaz’dan dinleyecekler. Verilen eğitim araçların ve lastiklerin ömrünün uzaması, kaza ve arızaların azalması, yakıt tasarrufu sağlanması, araçların ve sürücülerin çalışma performanslarının yükseltilmesini amaçlamakla beraber şirketin ekonomisinin yanı sıra ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Amacımız yalnızca beton satmak değil. Benim sürücüm eğitimli olacak, cadde de trafikte araç kullanırken dikkatli olacak, emniyet kemerini takacak, kornasını gereksiz yere çalmayacak ve trafikte saygılı ve güvenli bir sürüş yapacak. Trafikte seyrederken her gördüğü aracı, her gördüğü kişiyi kendi potansiyel müşterisi olarak değerlendirecek. Bunları yaptığımız zaman marka değerimiz yükselir hali ile de bu durumun bize bir geri dönüşümü olur. Gelişebilmek için verimli çalışmak önemlidir ve bunu biz çalışanlarımıza eğitim aldırarak sağlamaktayız. Personelimize çeşitli konularda eğitim çalışmaları belirli aralıklarla verildiği gibi ilerleyen günlerde de devam edecektir” dedi.

SUNUMLAR EŞLİĞİNDE YAPILDI

Üç saat süren eğitimde sürüşü etkileyen çevresel, psikolojik ve mekanik faktörler ele alındı. Kaygan ve buzlu yolda sürüş güvenliği, aktif ve pasif güvenlik gereçleri, direksiyon ve doğru kullanımı, en çabuk yavaşlama yöntemi, doğru takip mesafesi, değişik hava şartlarında dikkat edilecek hususlar anlatıldı. Ayrıca motorlu taşıtların kayma sebepleri, kontrolü, virajlı yollarda ve kavşaklardaki hareket tarzı gibi konularda da bilgi verildi. Sürücü ve sürüş stresi yönetimi, trafik ve çevre güvenliği, yakıt maliyetinin düşürülmesi, arıza bakım ve onarım giderlerinin düşürülmesi gibi konular da görüntülü bir sunumla Ali Kemal Kurnaz ve Ertuğrul Yüztaş tarafından dinleyenlere anlatıldı.